Вторник, 08.07.2025
AlcoMarketReport. Все о рынке алкоголя
Меню сайта
НОВЫЕ ОБЗОРЫ РЫНКА
Главная » 2013 » Июль » 12 » Володимир Кучеренко: Мільярдні збитки чекають на виноробів у разі відмови від традиційних назв напоїв
Володимир Кучеренко: Мільярдні збитки чекають на виноробів у разі відмови від традиційних назв напоїв
09:29

«Ми сподіваємося на те, що наш Уряд зверне увагу на пропозиції представників виноградно-виноробної галузі України відносно використання традиційних найменувань виноробної продукції на вітчизняному ринку. При відсутності певної компенсації та технічної допомоги від ЄС, на вітчизняних виноробів, згідно з аналітичними розрахунками, чекають мільярдні збитки». Про це заявив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко в ефірі радіостанції «Голос столиці», повідомляє прес-служба корпорації «Укрвинпром».

За словами В. Кучеренка, «мова йде про те, щоб українці власним коштом провели ребрендінг спірних найменувань продукції, поміняли етикетки та змінили рекламу товару. Іспанці, які свого часу перейшли на власне найменування ігристого вина - «каву», отримали дуже значне субсидування від Єврокомісії в напрямку компенсації витрат від переходу до цієї назви. І саме ті узгодження, які фігурували під час офіційних переговорів в протоколах і в будь-яких інших процесах, стосовно отримання технічної допомоги та сприяння розвитку нашої вітчизняної галузі, чомусь не отримують підтвердження в проекті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Відповідаючи на питання журналіста щодо дій виробників у разі ухвалення цього документу, В. Кучеренко зазначив, «якщо документ залишиться в такій редакції, галузь не має великого майбутнього, тому що на сьогодні в Україні є лише 80 тисяч гектарів виноградників. Лише Італія має 1,18 млн га, Франція - 900 тис. га, Іспанія 769 тис. гектарів виноградників і вони активно підтримують свою галузь коштами з бюджету. Нам пропонують, щоб ми за власні кошти провели технічне переозброєння і відповідно поміняли марки, найменування продукції, змінили історію. Але питання в тому, що у нас є міжнародне юридичне право на використання цих назв на власній території, з чим погодилися наші європейські колеги».

«Я все ж сподіваюсь, що наш Уряд не підпише даний проект угоди. Але якщо це станеться, ми розраховуємо на те, що буде скасована ліцензія на оптову торгівлю, яка для наших підприємств становить 500 тис. грн., та продукцію виноробства виведуть з категорії підакцизних товарів, як в інших країнах світу. Будемо також розраховувати на суттєву підтримку держави», - підкреслив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

Довідка: Вітчизняні виробники виноробної продукції згідно з міжнародним законодавством мають право надалі використовувати географічні найменування вин, шампанського і коньяку на території України. Корпорація «Укрвинпром», як представник галузі, проводила переговори з європейськими виноробами. Результатом цих зустрічей стало підписання Погодженого протоколу.

В зазначеному протоколі, зокрема, було визначено, що «...Під час обговорення представники промисловості ЄС визнали історичну спадщину, культурні традиції української виноробної промисловості і погодились, що на даний момент Україна може використовувати кириличні транслітерації деяких чутливих географічних зазначень ЄС (зокрема «Херес» (Херес, Jerez/Sherry/Xerez), «Порто» (Порто, Porto), «Мадера» (Мадейра, Madeira), «Кагор» (Каор, Cahors), «Коньяк» (Коньяк, Cognac) та «Шампанське» (Шампань, Champagne) на внутрішньому ринку в межах міжнародного права...».

Добавил: ukrwine
Форма входа
Календарь новостей
«  Июль 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Поиск
Друзья сайта
Натяжные потолки Киев
Copyright MyCorp © 2025